16-letnia Sara uległa strasznemu wypadkowi. Potrzebuje dalszego leczenia i rehabilitacji

Sympatyczna pogodna pełna życia 16-letnia Sara jako pasażerka uległa bardzo ciężkiemu wypadkowi samochodowemu w czerwcu 2020. To był koszmarny wypadek – do szpitala trafiło wówczas 7 młodych osób. Sara w stanie bardzo ciężkim trafiła na OIOM w Suchej Beskidzkiej, gdzie poddano ją operacji wycięcia pękniętej śledziony oraz operacji wątroby i nerki.

Z uwagi na inne uszkodzenia organów wewnętrznych została przetransportowana helikopterem do Szpitala Dziecięcego w Krakowie po wcześniejszej operacji stabilizacji złamanej nogi w udzie z miednicą, gdyż bez tej operacji nie było możliwości przewiezienia jej gdzie indziej.

Obrażenia, jakie odniosła Sara są straszne: zmiażdżeniu uległa miednica przednia i tylna, uszkodzone kręgi kręgosłupa, złamana kość zatokowa twarzy. Po przybyciu do Krakowa została poddana trzeciej operacji prawej nogi (wstawiono druty i śruby tytanowe), żeby ustabilizować zmiażdżoną miednicy i wykonać badanie rezonansem magnetycznym celem stwierdzenia ewentualnych innych obrażeń wewnętrznych.

Po wykonaniu powyższej operacji rodzina miała promyk nadziei, bo lekarze, wprawdzie  nie dając żadnej gwarancji przeżycia czy powrotu do zdrowia, robili wszystko by ratować Sarusię za co im z całego serca dziękujemy.

Lekarze stwierdzili, że jak wykonają pozostałe badania i nie będzie innych ciężkich obrażeń, to po rekonstrukcji miednicy 3D jest nadzieja, że do trzech miesięcy wyjdzie ze szpitala i oczekiwać ją będzie bardzo długa rehabilitacja. Jednakże po czwartej operacji następnego dnia i przeprowadzonych badaniach okazało się, że wątroba nie podjęła w pełni czynności. Do tego uległa uszkodzeniu i zmiażdżeniu miednica krzyżowa, przez którą przebiegają wszystkie unerwienia odpowiadające za funkcje neurologiczne narządów. Z uwagi na powyższe prawdopodobnie będzie konieczność po konsultacjach przetransportowanie Sarusi helikopterem do szpitala do Warszawy zajmującym się skomplikowanymi operacjami i tam dalsze jej leczenie.

Ciągła walka o życie i powrót do zdrowia

Pojawiły się następne komplikacje – wystąpił płyn wewnątrzjelitowy, który może oznaczać konieczność kolejnej operacji.

Bardzo prosimy o pomoc

Sarze, kiedy miała 8 lat zmarł tata, a po jego śmierci Sara ze swoją mamą straciły swój dom. Sarę wychowuje mama, która jest ciężkiej sytuacji materialnej.

Mama Sarusi prosi o modlitwę i wsparcie finansowe na dalsze leczenie i rehabilitację.

Rodzina Sary

Darowiznę na rzecz Sary prosimy przekazywać przelewem tradycyjnym na konto Fundacji Auxilia:

w tytule przelewu wpisując: Dla Sary.

Ocena: 4.9/5