Jak powstała Fundacja Auxilia?

Fundacja Auxilia powstała z inicjatywy firmy AUXILIA, zajmującej się pomaganiem osobom, które doznały wypadku lub ktoś z ich bliskich ucierpiał w wypadku drogowym i każdym innym.

Rekompensata za doznane krzywdy i co dalej?

Dzięki działaniom AUXILII, poszkodowani w wypadkach oraz ich najbliżsi otrzymują wysokie odszkodowania i zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Jednak te pieniądze przeznaczane są najczęściej na bieżące wydatki związane z leczeniem czy rehabilitacją osoby, która doznała uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku. Zdarzają się takie sytuacje, że po wypadku ich ofiary doznają na tyle poważnych obrażeń ciała i uszczerbku na zdrowiu, że już do końca życia wymagają stałej opieki. Bywa i tak, że w efekcie wypadku rodzina traci swojego głównego żywiciela, a w związku z tym, dużym wyzwaniem staje się przysłowiowe związanie końca z końcem.

Dlatego niezależnie od otrzymanych kwot takie osoby potrzebują potem wsparcia. To właśnie trudna sytuacja takich rodzin stanowiła impuls do założenia Fundacji.

Jak powstała idea założenia Fundacji?

Zaczęło się od inicjatywy oddolnej. „A może byśmy pomogli rodzinom naszych Klientów, którzy są w najtrudniejszej sytuacji?”. Taki głos wyszedł z Biura Obsługi Klienta AUXILII, który to dział ma stały kontakt z poszkodowanymi rodzinami. Stąd bezpośrednia i w gruncie rzeczy najlepsza wiedza na temat tego, w jakiej sytuacji i kondycji finansowej znajdują się rodziny osób poszkodowanych po traumatycznych zdarzeniach związanych z wypadkiem.

Zespół podchwycił temat, a w związku z faktem, że to był okres przedświąteczny, padł pomysł na zorganizowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin. I tak też się stało – najbardziej potrzebujące rodziny z całej Polski tuż przed świętami Bożego Narodzenia otrzymały paczki świąteczne z produktami żywnościowymi. Więcej o tej inicjatywie znaleźć można w artykule: Paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.

Jak pomagać więcej?

Po ochłonięciu i uspokojeniu świątecznych emocji, dojrzewała w nas myśl – “A może by tak pomóc jeszcze więcej? I jeszcze większej liczbie osób?”. Dlaczego ograniczać się tylko do rodzin naszych Klientów? Warto pomagać wszystkim potrzebującym! Tak powstała idea założenia FUNDACJI, która dzięki swojemu profilowi organizacyjnemu de facto przeznaczona jest właśnie do pomagania innym. Dzięki powstaniu formalnej organizacji pomagać będziemy mogli więcej i większemu gronu osób.

Właśnie dlatego powstała Fundacja Auxilia. Zawsze pamiętamy o osobach, które ucierpiały w nagłych zdarzenia, takich jak wypadki drogowe i wszystkie inne rodzaje wypadków. Jednak nie ograniczamy swojego działania tylko i wyłącznie do pomocy ofiarom wypadków, lecz oferujemy swoją pomoc osobom także po innych traumatycznych przeżyciach.

Jak powstała Fundacja Auxilia?