Komu pomaga Fundacja Auxilia?

Komu pomaga Fundacja Auxilia?

Dokładny, statutowy zapis celów działalności Fundacji Auxilia oraz sposobów ich realizacji został zawarty na stronie O Fundacji. Natomiast nawiązując do artykułu opisującego pomysł na powstanie Fundacji (patrz: Jak powstała Fundacja Auxilia), poniżej pokazujemy konkretne przykłady rodzin, którym warto pomagać i którym taka pomoc jest potrzebna.

Przedstawione niżej rodziny stanowią faktyczne osoby, dla których została zorganizowana akcja charytatywna – zbiórka artykułów spożywczych i przemysłowych przed świętami Bożego Narodzenia w grudniu 2016 r.

Rodzina Wiśniewskich – Polska Centralna

W wypadku komunikacyjnym zginęło dwóch członków rodziny: matka/żona oraz syn/brat. Ojciec osieroconych dzieci zrezygnował z pracy, aby się nimi zająć. A ma kim się zajmować. W domu i rodzinie pozostało jeszcze 7 dzieci w wieku od 6 do 17 lat: Agnieszka w wieku 8 lat, Piotrek 12 lat, Karina lat 13, Andrzej 14 lat, Radek 16 lat, Mariola 17 lat oraz Zbyszek lat 19.

Pani Agnieszka Olechowska – Śląsk

Żywicielem rodziny był mąż, który zmarł w wyniku wypadku samochodowego. Pozostawił po sobie żonę oraz dwójkę dzieci – chłopczyka Piotrusia w wieku 6 lat i dziewczynkę Milenkę w wieku lat 2. Pani Agnieszka nie pracuje, ponieważ do tej pory zajmowała się dziećmi. Jak dotąd żyli skromnie, ale wiązali koniec z końcem. Obecnie sytuacja wygląda dramatycznie. Rodzina utrzymuje się z zasiłku wychowawczego.

Pani Eliza Kowalska – Małopolska

Pani Eliza ma 18 lat. Została poszkodowana w wypadku drogowym. Ze względu na powikłania powypadkowe musi powtarzać II klasę technikum. Pani Eliza mieszka razem z rodzicami i młodszą siostrą w jednym pokoju wynajmowanego domu.

Rodzina Nowaków – Dolny Śląsk

Pani Wanda jest wdową po zmarłym mężu, który był jedynym żywicielem rodziny. Została z trójką dzieci i schorowaną matką. Nie pracuje, ponieważ kilka lat temu uległa wypadkowi i sama ma problemy ze zdrowiem. Przed śmiercią męża wzięli kredyt. Kredyt był ubezpieczony, ale zmarłego uznano za winnego spowodowania wypadku, dlatego rodzina nie otrzymała żadnych kwot. Dopiero w sądzie w sprawie cywilnej udało się wywalczyć przyczynienie do wypadku. Pani Wanda podczas wypełniania oświadczenia majątkowego wyznała, że jej dzieci jedzą chleb z cukrem.

Rodzina Domańskich – Mazury

Zmarła matka osierociła trójkę dzieci – dwóch synów w wieku 5 i 16 lat oraz córkę w wieku 21 lat. 21-letnia córka wychowuje samotnie syna w wieku 5 lat. Córka jest pod opieką asystenta rodziny ze względu na swoje upośledzenie. Starszy chłopiec jest upośledzony umysłowo. Rodziną zastępczą dzieci została ich ciotka.

Pani Janina Majewska – Polska Zachodnia

Janina Majewska była wychowywana wraz z bratem samotnie przez matkę. W wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła zarówno brata, jak i mamę. Jako że w tamtym okresie była nieletnia, to trafiła do domu dziecka. Z domu dziecka zabrała ją rodzina zastępcza, u której mieszkała do 18 roku życia. Pani Janina aktualnie ma 20 lat, wynajmuje mieszkanie, ma problemy zdrowotne, przez co nie może znaleźć pracy. Żyje z zasiłku.

Ze względu na ochronę danych osobowych imiona i nazwiska członków poszczególnych rodzin zostały zmienione. Wszystkie inne informacje pozostają bez zmian…

Komu pomaga Fundacja Auxilia?
Ocena: 5/5
(głosy: 2)