Przystosowanie łazienki dla niepełnosprawnego Mateusza

Zbieramy na przystosowanie łazienki dla potrzeb Mateusza, który nie odzyskał pełnej sprawności po wypadku drogowym. Mateusz Bronik to nasz kolejny podopieczny poważnie poszkodowany w wyniku wypadku samochodowego. Obecnie jest osobą niepełnosprawną i potrzebuje pomocy w dostosowaniu łazienki do jego zwiększonych potrzeb po wypadku. Jak można pomóc? Poniżej link do zorganizowanej specjalnie dla Mateusza zbiórki na portalu Zrzutka.pl. W dalszej części artykułu oddajemy głos siostrze poszkodowanego w wypadku chłopaka, która opisuje jego obecną sytuację.

1. Wpłata poprzez Zrzutka.pl

Specjalnie dla Mateusza uruchomiliśmy zbiórkę na portalu Zrzutka:

Dostosowanie i przebudowa łazienki do potrzeb
niepełnosprawnego Mateusza po wypadku

Portal Zrzutka.pl weryfikuje wiarygodność ogłaszanej zbiórki. Istnieje konieczność przesłania odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej m.in. opisane w konkretnej zrzutce obrażenia ciała podopiecznego. Dlatego, jeśli ktoś woli taką formę płatności i potwierdzenia autentyczności podanych informacji, to dajemy taką możliwość.

Zachęcamy do udostępniania w/w zrzutki na Waszych profilach społecznościowych.

2. Wpłata bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia

Darowiznę na rzecz Wiktorka prosimy przekazywać także przelewem tradycyjnym bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia:

z dopiskiem: Dla Mateusza

O sytuacji Mateusza opowiada jego siostra Marlena

Mój młodszy brat, Mateusz, miał wypadek. Samochód uderzył w drzewo. Zderzenie było na tyle poważne, że kierowca zmarł. Auto nadawało się tylko do kasacji. Mateusz jechał jako pasażer, doznał dużych obrażeń: uraz wielonarządowy, urazy głowy, wątroby, pękniecie śledziony (która ostatecznie została usunięta), złamanie ramienia prawego, uszkodzenie nerwów ramienia.

Mój brat zawsze był wesołym chłopakiem lubiącym towarzystwo ludzi i mającym swoje plany na przyszłość. Przed wypadkiem miał pracę, ale chciał kształcić w się w zawodzie stolarza. Wypadek zdarzył się, kiedy miał 19 lat – zmienił jego życie, zamierzenia oraz plany.

Po wypadku Mateusz prawie miesiąc przebywał w szpitalu, przeszedł dwie operację (ramienia i jamy brzusznej). Samodzielnie zaczął chodzi dopiero ok. 4-5 miesięcy po wypadku. Brat ma za sobą długi okres leczenia, ale nie wrócił do pełnego zdrowia. Obecnie ma drugi stopień niepełnosprawności, niedowład lewej nogi, ma zapisane na stałe leki, które musi brać już do końca życia. Nie chodzi tylko o dolegliwości fizyczne – jest pod stałą kontrolą psychiatryczną. Pozostaje zamknięty w sobie, wycofany, ma obniżone samopoczucie, emocjonalnie jest nadal rozbity.

Moja prośba o pomoc dotyczy poprawienia funkcjonowania w codziennym życiu. Mateusz ciągle ma problem z wykonywaniem niektórych – dla ludzi pełnego zdrowia – prostych czynności. Chodzi mi tutaj o korzystanie z łazienki, a konkretnie kąpiele i inne czynności higieniczne.

Jak łatwo się domyślić nie jest to komfortowa sytuacja dla nikogo, a dla młodego mężczyzny tym bardziej. Dlatego chcemy wyremontować łazienkę i dostosować ją do potrzeb brata. Prosimy o pomoc, ponieważ sytuacja finansowa brata nie jest dobra. Obecnie nie pracuje i nie zarabia. Mieszka z mamą i ojczymem. Powtarza, że po wypadku „stał się ciężarem” dla rodziców, bo nie może pracować tak jak wcześniej.

Potrzebne jest przystosowanie łazienki – jej przebudowa i powiększenie (obecnie jest bardzo mała i trudno się tam poruszać się osobie z niepełnosprawnością) oraz zastosowanie brodzika z kabiną, a nie wysokiej wanny, do której nie sposób wejść osobie nie w pełni sprawnej o własnych siłach.

Mamy konkretny cel zbiórki. Zbieramy na materiały budowlane potrzebne do remontu. Prace remontowe, czyli faktyczny remont łazienki wykonamy we własnym zakresie – zrobi to ojczym Mateusza. Do administratora portalu Zrzutka.pl przesłaliśmy dla potwierdzenia kosztorys materiałów budowlanych potrzebnych do remontu łazienki.

Będę wdzięczna za pomoc i każdą złotówkę.

Marlena, siostra Mateusza

Przystosowanie łazienki dla niepełnosprawnego Mateusza