2-letnia dziewczynka potrzebuje rehabilitacji, żeby normalnie się rozwijać

2-letnia dziewczynka potrzebuje rehabilitacji, żeby normalnie się rozwijać

Klaudia jest moim czwartym dzieckiem, więc kiedy szłam na poród, wiedziałam czego powinnam się spodziewać. A przynajmniej tak mi się wydawało…

Miałam świadomość tego, że poród wiąże się bólem, ale w nagrodę przychodzi na świat nowa istota, moje dziecko ufające mi bezgranicznie i wymagające opieki. I które kocham bezwarunkowo.

Narodziny Klaudii – nie tak miało być…

Jednak nic nie przygotowało mnie na to, co się wydarzyło. Miałam za sobą 3 porody, znam już swoje ciało i wiedziałam, że coś jest nie tak. Prosiłam lekarza o cesarkę – dlaczego mnie nie posłuchał?!

Podczas porodu zgłaszałam wielokrotnie, że nie jestem w stanie urodzić własnymi siłami. Dlatego prosiłam o cesarskie cięcie. Kiedy było już za późno – wyciągnięto ze mnie córkę chwytając za głowę i uszkadzając rączkę. Doszło do tzw. porażenia splotu barkowego Erba.

Moja córeczka dostała 5 punktów Apgar na 10. Nie jestem w stanie opisać, co przecierpiała Klaudia jako noworodek. Doszło do niedotleniania okołoporodowego – przez kilka dni córeczka była całkowicie sina.

Dlatego od samego urodzenia moja ukochana i wyczekiwana córeczka nie rozwija się prawidłowo.

Błąd, wypadek, czy po prosty zły los tak chciał?

Nie rozumiem dlaczego tak się stało!? Cała ciąża przebiegała prawidłowo. Odbywałam stałe wizyty u lekarza, na bieżąco monitorowaliśmy dzieciątko, czy wszystko jest w porządku. I było! Aż do momentu narodzin, niestety. Akcja porodowa i sam poród skazały moją córkę na dolegliwości, które mogą utrzymać się całe życie.

Obecnie, czyli prawie 2 lata po porodzie, lewa rączka Klaudii jest słabiej rozwinięta, jest chudsza i krótsza. Ogólnie lewa strona ciała jest mniej sprawna fizycznie i ruchowo. Specjaliści postawili następującą diagnozę medyczną: niedowład wiotki lewej kończyny, a ogólny rozwój ruchowy, wynikający z nabytych schorzeń, jest opóźniony w stosunku do wieku – wpływa to także na rozwój psychomotoryczny. I tak, moja Klaudia, dopiero co urodzone dziecko, jest chora.

Nasza sytuacja rodzinna

Razem z mężem, mamy czwórkę dzieci. Na szczęście dwóch starszych synów niedawno zaczęło pracować. Jest jeszcze 10-letnia druga córka. Po porodzie planowałam pójść do pracy, oddając zdrowe dziecko Klaudię do żłobka. Niestety teraz jest to nierealne, przynajmniej przez najbliższe kilka lat lub nawet dłużej. Córką opiekuję się przede wszystkim ja. Jest to opieka trwająca przez 24 godziny na dobę. Wszelkie oszczędności przeznaczamy na utrzymanie domu i leczenie Klaudii.

Chciałabym, żeby moja córka była zdrowa…

Chciałabym, żeby moja córka była normalnie rozwijającym się dzieckiem, aby mogła spełniać swoje plany i marzenia w przyszłości. Jedyne co może pomóc mojej córeczce, a co zalecają lekarze specjaliści, to stała, regularna i profesjonalna rehabilitacja.

W związku z prowadzeniem domu i opiekowaniem się Klaudią i jej starszą siostrą, nie mogę sobie pozwolić na wyjazd do kliniki rehabilitacyjnej, ale marzę o tym, żeby było mnie stać na codzienną prywatną rehabilitację córki, bo to może przynieść w tej sytuacji najlepsze efekty. W związku z tym zbieram na prywatnego fizjoterapeutę i rehabilitanta, którzy będzie przychodził do naszego domu i codziennie pracował z córeczką nad tym, żeby była sprawna, a niedowład lewej strony ciała zmniejszał się.

Dlatego proszę Państwa o pomoc w leczeniu i rehabilitacji córki, aby dać jej jak największe szanse na prawidłowy rozwój. A ja jako mama będę mogła mieć poczucie, że zrobiłam wszystko, żeby pomóc córce w tej niespodziewanej sytuacji życiowej, która spotkała ją i całą moją rodzinę.

Ewa, mama Klaudii

Jak możesz pomóc?

1. Wpłata bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia

Darowiznę na rzecz Klaudii prosimy przekazywać przelewem tradycyjnym bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia:

33 1090 2590 0000 0001 3604 2000

w tytule przelewu wpisując: Dla Klaudii.

2. Wpłata na zbiórkę ogłoszoną na Siepomaga.pl

Specjalnie dla Klaudii uruchomiliśmy zbiórkę na portalu Siepomaga:

Pomóż Klaudii!

Zachęcamy do udostępniania w/w zbiórki na Waszych profilach społecznościowych.

2-letnia dziewczynka potrzebuje rehabilitacji, żeby normalnie się rozwijać
Ocena: 5/5
(głosy: 25)