7-letnia dziewczynka traci dłoń w wypadku – pomagamy Joasi!

Piękny, gorący dzień lipcowy w gospodarstwie rolnym w województwie kujawsko-pomorskim. Miesiąc wakacyjny, ale na gospodarstwie czas wytężonych prac. Już prawie całe zboże zostało wyładowane z przyczepy, kiedy doszło do strasznej tragedii.

„Do tej pory nie potrafię sobie wytłumaczyć dlaczego, kiedy i w jaki sposób córka znalazła się na tej przyczepie. Prawie całe zboże zostało rozładowane, kiedy stało się nieszczęście. Żmijka wciągnęła rękę mojej ukochanej córeczki. To stało się tak nagle. Asia była bardzo dzielna, nie płakała.” – o feralnym dla córki Joasi oraz całej rodziny dniu opowiada jej mama.

Niestety uciętej przez maszynę rolniczą dłoni nie udało się uratować. Lekarze musieli amputować 1/3 ręki 7–letniej Asi. Brak prawej dłoni, czyli tej, którą na ogół wykonuje się większość czynności manualnych dla każdego człowieka stanowiłoby olbrzymie utrudnienie w codziennym życiu. Dla małej dziewczynki oznacza tragedię. Jak odnajdzie się w szkole? Czy nie przeszkodzi jej to w nauce? Jak przystosować się do codziennego życia bez jednej ręki?

To tylko część problemów, przed którymi stoi młoda, zaledwie 7-letnia Joasia. Przed wypadkiem była bardzo aktywna, w ciągłym ruchu, większość czasu spędzała na zabawach z koleżankami.

Na razie Asia jest świeżo po wypadku, rana ciągle się jeszcze goi. Jednak już niedługo konieczna będzie rehabilitacja i przystosowanie organizmu do posługiwania się drugą ręką. Za jakiś czas także trzeba będzie zdecydować o protezie – takiej która pomoże dziewczynce w codziennych czynnościach.

Dlatego już teraz zwracamy się o pomoc i wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem: Dla Joasi.

Wpłata na konto Fundacji Auxilia

Darowiznę na rzecz Joasi prosimy przekazywać przelewem tradycyjnym bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia:

7-letnia dziewczynka traci dłoń w wypadku – pomagamy Joasi!
Ocena: 4.9/5