Basia została potrącona przez ciągnik siodłowy z naczepą. Marzy o tym, żeby znowu chodzić

Poczta, ZUS i kontrola u lekarza – tak wyglądał mój plan na tamten dzień. Nawet przez głowę mi nie przeszło, że ten jeden z normalnych, zwykłych dni może zakończyć się inaczej niż dotąd. Okazał się „niezwykły”, ale niestety nie w dobrym, ale bardzo negatywnym tego słowa znaczeniu.

Jak doszło do wypadku?

Wyszłam z domu, żeby załatwić wszystkie wyżej wymienione sprawy, kiedy na przejściu dla pieszych potrącił mnie samochód ciężarowy. Dobrze pamiętam, że przechodziłam na zielonym świetle. Obejrzałam się w lewą stronę, ale stamtąd nic nie nadjeżdżało. Niestety nagle pojawił wielki samochód ciężarowy – ciągnik siodłowy z naczepą. Co było dalej – już nie pamiętam. Chociaż cały czas w jakiś sposób byłam świadoma tego co się stało, kompletnie nie pamiętam samego momentu potrącenia i wypadku.

Wiem, że pojawiła się straż pożarna, policja i karetka, która zawiozła mnie do szpitala.

Co się okazało w szpitalu?

W szpitalu okazało się, że lewa noga została złamana w 3 miejscach. W sumie to moja cała noga, aż do bioder została oskalpowana – zdarta skóra od góry do dołu. Lekarze dopatrzyli się jeszcze złamań: miednicy, otarć III i IV stopnia, złamania kości piętowej prawej oraz rozległych ran biodra i uda lewej strony, jak i prawej stopy.

Chcieli mi amputować lewą nogę

Lewa noga została przeznaczona do amputacji. Z bożą pomocą udało się ją uratować, chociaż jest w strasznym stanie. Został wykonany przeszczep. Teraz czeka mnie operacja uda w kilku miejscach, bo jest tam umieszczony stabilizator, a kolano się nie zgina. Obecnie nie chodzę – jestem osobą leżącą, nie jestem w stanie sama nic koło siebie zrobić. Przede mną kolejne zabiegi, może operacje, przeszczepy i Bóg wie co jeszcze.

Poza tym ciągle jeszcze istnieje zagrożenie amputacji nogi lewej. Modlę się do Boga, żeby to wszystko wytrzymać i żebym miała obie nogi, jak już wyjdę ze szpitala. Od wypadku minęły już prawie 4 miesiące, a ja ciągle jestem w szpitalu, nie wiedząc, co będzie dalej.

Moja sytuacja zawodowa

Przed wypadkiem miałam nową pracę w szklarni. Umowę mam do marca – w takiej sytuacji raczej jej nie przedłużą. Więc zostaję bez środków do życia.

Proszę o pomoc

Natomiast ja nie o tym. Lekarze mówią mi już teraz, że powrót do zdrowia zajmie sporo czasu. Będą potrzebne kolejne zabiegi oraz rehabilitacja. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Jestem pod ścianą, a chcę wrócić do zdrowia, żyć, mam nadzieję, że nadal pracować. Natomiast teraz nic sama nie zrobię. Stąd moja prośba o pomoc.

Nie zbieram na życie, tylko leczenie, leki, rehabilitację, ewentualne zabiegi plastyczne związane z moim ciałem, a szczególnie nogami. Nigdy bym nie przypuszczała, że znajdę się w takiej sytuacji. Dzięki Bogu żyję i za to codziennie dziękuję. Wierzę także, że jeszcze będę chodzić i stanę na własnym nogach. Być może właśnie dzięki Tobie.

Pomożesz?

Basia z Kozienic

Darowiznę na rzecz Basi prosimy przekazywać przelewem tradycyjnym na konto Fundacji Auxilia:

w tytule przelewu wpisując: Dla Basi.