Potrącony przez ciężarówkę chce stanąć na własnych nogach i prosi o wsparcie

Kiedy Michał wyjeżdżał tego dnia spod domu na swoim motorze, nie spodziewał się, że już nigdy nic nie będzie takie samo. Wypadek zaskoczył go kompletnie. Zdarzyło się to 8 czerwca 2019 – kierowca samochodu ciężarowego wymusił pierwszeństwo i wyjechał Michałowi w poprzek drogi. W zderzeniu z ciężarówką motocyklista nie miał żadnych szans.

W szpitalu

Michał w bardzo ciężkim stanie trafił na oddział intensywnej terapii. Lekarze stwierdzili rozległe obrażenia: uraz wielonarządowy oraz uszkodzenia kręgosłupa i bioder. Zaraz po wypadku Michał został podłączony do aparatury wspomagającej oddychanie, poza tym był odżywiany pozajelitowo. Uszkodzenia kręgosłupa i bioder spowodowały, że obecnie nie chodzi.

Lekarze w tej chwili nie są w stanie określić czy będzie chodził. Obecnie może tylko siedzieć, a porusza się na wózku inwalidzkim. Jedno jest pewne – bez dalszej pracy nad poprawą zdrowia, czyli bez rehabilitacji lepiej nie będzie.
W tej trudnej sytuacji pomagają poszkodowanemu w wypadku motocykliście narzeczona i rodzice.

Kim jest Michał?

Michał jest bardzo silnym psychicznie młodym mężczyzną i potrzebuje naszej pomocy, aby stanąć na nogi. Pomóżmy mu uwierzyć w siebie na nowo!

Michał do czasu wypadku miał bardzo dobrą pracę. Pracował legalnie za granicą jako specjalista ds. zaopatrzenia. W pracy musiał być stale aktywny – jego zajęcie zawodowe polegało na ciągłej mobilności i podróżowaniu.

Owego feralnego dnia wypadku Michał przyjechał do Polski, żeby odwiedzić rodziców. Niestety do pracy za granicą już nie wrócił.

Wspólnie z narzeczoną mieli wiele planów na przyszłość, chcieli założyć rodzinę. Wypadek pokrzyżował wszystkie plany….

Jaki jest cel zbiórki?

Michał ma szansę znowu być aktywnym i szczęśliwym mężczyzną. Jednak trzeba mu w tym pomóc. A jedyna droga to długa i niestety kosztowna rehabilitacja.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację. Pobyt ciągły w placówkach medycznych planowany jest na najbliższy rok. Placówki oferujące rehabilitację na NFZ nie przyjmują osób leżących od zaraz. Na termin czeka się miesiącami, a nawet latami. Pozostają prywatne kliniki, w których pobyt jednomiesięczny wynosi w granicach 15 tys. zł.

Co dalej?

Obecnie Michał przebywa w Specjalistycznym szpitalu rehabilitacyjnym w Kielcach. Będzie tam jeszcze około 1-2 miesiące. Następnie rodzice złożyli wniosek do prywatnej kliniki, gdzie pobyt będzie kosztował 15 tys. zł za 1 miesiąc.
Dlatego bardzo prosimy o pomoc i wsparcie, żeby Michał mógł stanąć na własnych nogach!

Michał ma bardzo pozytywne nastawienie i ogromna nadzieję na powrót do zdrowia. Nie poddaje się i ma nastawienie wojownika. Jego słowa to: „Nie ma mocy, która mogłaby nam nadzieję odebrać – co nie znaczy, że nie możemy czasem przegrać, by potem wygrać”.

Pomóż Michałowi wygrać walkę o zdrowie!!!

1. Wpłata na zbiórkę ogłoszoną na Siepomaga

Specjalnie dla Michała uruchomiliśmy zbiórkę na portalu Siepomaga:

Pomóż Michałowi!

Zachęcamy do udostępniania w/w zbiórki na Waszych profilach społecznościowych.

2. Wpłata bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia

Darowiznę na rzecz Michała prosimy przekazywać przelewem tradycyjnym bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia:

w tytule przelewu wpisując: Dla Michała.

Potrącony przez ciężarówkę chce stanąć na własnych nogach i prosi o wsparcie
Ocena: 4.2/5